Liugvärav, liugväravad

liugvärav, liugväravad

Liugvärav

Liugväravaks loetakse väravat, mis sõidab vastava rullikuga maapinnal (meie kliimasse sobimatu) või liigub õhus rullikute peal. Viimast varianti kasutame ka meie Eesti oludes. Liugvärava eeliseks on see, et värav liigub paralleelselt aiaga ning ei võta ruumi hoovi arvelt avanedes vähemaks. Samuti on liugvärav suhteliselt hooldusvaba - tähtis on hoida värava käigutee vabana erinevatest takistustest.

Liugvärava põhilised parameetrid

Liugvärav vajab avanemiseks ruumi rohkem kui on värava ava on. Siinkohal võib välja tuua kuldreegli - ava moodustab 2/3 värava kogupikkusest ja saba 1/3. Seega, kui värava ava on 4 meetrit, peab värava avanemiseks olema ruumi 6 meetrit. Liugväravaga ja kahte liugväravat kombineerides annab tekitada üsna arvestatava väravaava võrreldes tiibväravaga.

Liugvärava raam - meie kasutame väravate puhul nelikanttoru, mis on mõõtmetega 50*50mm ja seinapaksusega 2mm. Seda kogu väravaraami ulatuses. Lisaks on liugvärava kõige olulisemad detailid relss ja rullikud. Kasutame oma väravatel ainult Pratsusmaa tootja Mantion rullikuid ja relsse. Mantion on üks kahest Euroopa liugvärava relsside tootj

Tehtud tööd

Sellele lehele on koondatud valik meie poolt tehtud töödest, head sirvimist!

View all
View

Klassikaline rõdupiire eramule

Rõdupiire on valmistatud täismaterjalist (16*16 varbpulgad), seejärel kuumtsingitud, passiveeritud ja...

View

Narva - Jõesuu asenduskodu piirdeaed

Narva - Jõesuu objekti ette võttes valitses objektil üsna trööstitu vaatepilt - olemasolev...

View

Tartu kõrgeim piire

Julgen väita, et antud objekti puhul on tegemist Tartu kõrgeimale rajatud piirdega, mis paikneb...